Partnerské stránky:

 

UNSK

 

Ubytovanie na vidieku

 

Visititra

 

Slovakia travel

 

 

 Poklady kraja

 

 

Staré divadlo Karola Spišáka

Kategória: Divadlá

Byť na krôčik od najstaršieho mesta na Slovensku a nevkročiť do jeho ulíc by bolo ako dívať sa na tanier plný voňavých buchiet, a neochutnať ich.

Nehovoriac o vôni mesta, ktorými fascinuje zmysly blúdiaceho „dobyvateľa“. Jednou z novodobých kultúrnych dominánt mesta Nitry je, okrem iného, historicky významné a svojou divadelnou tradíciou neprehliadnuteľné Staré divadlo Karola Spišáka, kedysi Bábkarský súbor pri Nitrianskom krajovom divadle. Svoje poslanie, už z názvu plynúce, si inštitúcia zachovala do dnešných dní: prináša radosť, úsmev a mnoho ráz i ponaučenie pre najmenších divákov, a tí dokážu latku kritiky pozdvihnúť často veeeľmi vysoko. Tri prasiatka spolu s Jankom a Marienkou a či Palculienka so Psíčkom a Mačičkou by vedeli hovoriť! A určite by si svoje povedalo aj Vajce, len to by nesmelo byť zas dakde na vandrovke. Jednoducho a skrátka – do Starého divadla sa deťúrence sypú ako mak na vyššie provokujúce buchty.
Pozor, pozor! Ak by ste v strede pracovného týždňa či v predvečer víkendu čírou náhodou postretli na Ulici 7. pešieho pluku zamysleného Draculu, majestátneho Sherlocka Holmesa, či nebodaj ulicou sa presúvajúci krvilačný Chrám Matky Božej v Paríži, môžete sa pokojne stať mihnutím oka solitérom s kultúrnym zážitkom vo vrecku.

Nuž a vám, dospelákom dušou, telom a inými vymoženosťami modernej medicíny nezostane nič iné, len prekročiť prah nadčasových spomienok, prežívajúcich v okamihoch nesmrteľných hereckých partitúr..." (J. Moravčík)

Kontakt: 
Ul. 7. pešieho pluku 1, 949 01  Nitra
Tel.: 037/6524091, 6524092 
www.staredivadlo.sk