images/vino/27

Adresa::
Kaštieľ Belá 1
Belá
943 53
Slovenská republika


Kontakt::

+421-36-7577-600, +421 903 201 780
info@chateau-bela.com
http://www.chateau-bela.com

Château Belá

"Gurmánske zážitky a excelentné domáce vína"
Vinárska značka Château Belá je synonymom najvyššej vinárskej kvality a skrýva sa za ňou spojenie dvoch mien, popredného nemeckého vinára Egona Müllera a jedného z najlepších slovenských vinárov Miroslava Petrecha. Ako jedna z mála slovenských vinárskych firiem sa značka Château Belá dostala do celého sveta, vína z Belej je možné kúpiť v New Yorku, Tokiu a Rizling rínsky, bobuľový výber ročník 2001 je považovaný za najlepšie slovenské víno, ktoré sa dostalo do hodnotenia Top 10 európskych vín v hodnotení európskych somelierov.

chateau_bela_riesling_2001

Všetky vína sa vyrábajú z hrozna dopestovaného vo viniciach firmy Rivel vinára Miroslava Petrecha. V priestoroch historickej vínnej pivnice klenbového charakteru vybudovanej už v roku 1742 dozrievajú vína v optimálnych podmienkach. Vína z produkcie Château Belá je možné ochutnať priamo vo vinárni hotela, kde sa Vám pri odbornom výklade naskytne príležitosť vychutnať si jedinečnosť a originalitu výborných vín a skvelú európsku kuchyňu hotela.


Chateau Belá Riesling 2001, bobuľový výber, získal v tom čase tie najvyššie možné ocenenia na domácich aj svetových súťažiach, ale kvôli nemu akoby sa zabudlo na ďalšie vína zo Chateau Belá.


Ďalším mimoriadnym vínom bol Chateau Belá Riesling 2004, výber z hrozna, ktorý ostal v tieni svojho staršieho brata, ale aj celá škála fantastických vín, od bielych Rizlingov, cez ľadové Veltlíny až po hutné Alibernety.


Napriek famóznemu úspechu a jedinečnému charakteru Petrechových Rizlingov, dvere vinárstva ostávajú pre každého otvorené.


miroslav_petrech_02