Vínne festivaly

Kategória: Víno

S vínami tunajších vinárov sa môžete oboznámiť na početných vínnych festivaloch, výstavách, oberačkových slávnostiach a oslavách sv. Urbana, patróna vinohradníkov, ale i priamo vo vínnych pivniciach, sústredených zväčša do turisticky príťažlivých vínnych ciest. Takýchto vínnych festivalov sa uskutočňuje v Nitrianskom regióne viacero. Ak máte chuť spoznávať krajinu a ľudí i týmto spôsobom, určite neobíďte niektoré z nich.

Strekovský festival vína, ktorý je známy aj pod názvom „Slobodná vinárska republika“, patrí už roky k najnavštevovanejším. Málokedy sa otvára možnosť ochutnať vína nielen špičkovej kvality, ale aj porozprávať sa so známymi výrobcami, vypočuť ich názory a myšlienky o víne, a to všetko na jednom mieste a v jedinečnej atmosfére vinohradov. Spoznáte tam ľudí, ktorí do svojich vín vkladajú nielen nevšedné vinárske umenie, ale aj kus svojho srdca.

Nitriansky vínny festival ponúka svojim návštevníkom zasvätenie do tajov výroby vína a možnosť vstúpiť do pivníc a pivničiek, ktorých prah verejnosť prekročila iba málokedy. Ponúka degustáciu vín v takmer 150 vínnych pivniciach. Unikátom sú staré pivničné priestory, sprístupnené v Nitrianskom podhradí, ktoré dýchajú svojou neopakovateľnou atmosférou.

Vínnych festivalov je v NSK viacero, či už vo Vrábľoch, Topoľčiankach, alebo Dvoroch nad Žitavou. Ak máte chuť, určite navštívte tieto oslavy vinárstva a vinohradníctva. Nechajte sa opájať týmto mokom kráľov, ktorý sprevádza ľudstvo od nepamäti.