Partnerské stránky:

 

UNSK

 

Ubytovanie na vidieku

 

Visititra

 

Slovakia travel

 

 

 Poklady kraja

 

 

Termálne kúpalisko Vadaš

Kategória: Termálne pramene

Okres Nové Zámky, mesto Štúrovo

Termálne kúpalisko Vadaš sa nachádza v centre mesta Štúrova a je najväčším termálnym kúpaliskom na Slovensku s dennou kapacitou 10 000 návštevníkov.

Teplota vody v bazénoch sa pohybuje od 27-32°C okrem sedacieho a perličkového, v ktorých je teplota vody 36°C. Bazény sú naplnené liečivou vodou pozitívne pôsobiacou najmä na ochorenia pohybového ústrojenstva. Najznámejšou atrakciou je bazén Lagúna s umelým vlnobitím. Samozrejmosťou sú dvojitý tobogán, trampolína či nafukovacia šmýkačka.

Návštevníci sa môžu ubytovať priamo  v areáli kúpaliska, v rôznych typoch ubytovania od trojhviezdičkového hotela Thermal, až po bungalovy a rodinné apartmány. Mimo areálu  ponúka ubytovanie množstvo penziónov a apartmánov v meste Štúrovo. Občerstvenie zabezpečuje množstvo bufetov ako aj reštaurácie v blízkosti kúpaliska.

Pre návštevníkov sú k dispozícii golf, tenisové kurty, plážový volejbal, stolný tenis a detské ihrisko. Pre tých dobrodružnejších aj paintball. V bazéne Hviezda čaká na dobrodruhov lezecká stena a prekážková dráha, na najmenších v detskom bazéne nová šmýkačka. Novinkou pre verejnosť je nudistická pláž na opaľovanie. Pláž na slnenie sa nachádza na streche budovy krytej plavárne, kde je zabezpečené pohodlie pre všetkých, ktorí sa rozhodnú pre tento netradičný spôsob opaľovania. Ďalšia novinka poteší najmä rodiny s deťmi. V bazéne Hviezda sa vybudovala nová rodinná kĺzačka, ktorú si iste obľúbia deti i dospelí. 

(zdroj: www.vadas.sk)

Otvorené: sezónne
Návštevné dni: máj a september denne od 10.00 do 18.00 
od júna do konca augusta od 9.00 do 20.00 

Kontakt:
Vadaš Thermal
Pri Vadaši 2
943 01 Štúrovo 
Tel.: +421/36/756 01 11
www.vadas.sk