Partnerské stránky:

 

UNSK

 

Ubytovanie na vidieku

 

Visititra

 

Slovakia travel

 

 

 Poklady kraja

 

 

Termálne kúpalisko Štrand Emila Tatárika

Kategória: Termálne pramene

Okres Nové Zámky, mesto Nové Zámky

Kúpalisko s termálnou vodou, prekrásne upravenou zeleňou a kvetmi je k dispozícii pre všetkých, ktorí chcú spojiť opaľovanie a pohyb v letných horúčavách. Leží na okraji mesta Nové Zámky. Vstup do areálu umožňuje drevený most, ktorý je vybudovaný cez bývalý mlynský náhon rieky Nitra. Kúpalisko nesie názov jeho zakľadateľa, učiteľa a vášnivého šachistu Emila Tatárika.

Štrand E. Tatárika v Nových Zámkoch ponúka svojim návštevníkom na ploche približne 8 ha pestrú ponuku možností trávenia voľného času. Vstup do areálu je cez drevený most, ktorý sa vybudoval cez bývalý mlynský náhon rieky Nitra.

Pre návštevníkov je tu pripravený areál so šiestimi bazénmi, ktoré sú k dispozícii počas letnej sezóny, ktorá sa začína začiatkom júna a trvá do septembra.

Areál ponúka aj iné možnosti rekreácie vo voľnom čase podľa záujmu návštevníka na plochách športových a detských ihrísk. Pre milovníkov tenisu ponúkame možnosť využitia cvičnej steny alebo tenisových kurtov. Ďalšími atrakciami sú ping-pongové stoly a areál minigolfu s 18-timi obrazcami. Neodmysliteľnou súčasťou sú moderné stravovacie zariadenia bufetového typu, sprchy a hygienické zariadenia, úschovňa cenných predmetov, úschovňa batožiny, šatne, požičovňa športových potrieb.

Na okraji mesta nájdu kúpania chtiví návštevníci výborne zariadené termálne kúpalisko Štrand. Na ploche o rozlohe osem hektárov sa nachádza 6 bazénov. Plavecký bazén má rozmery 50 x 21 metrov. Hĺbka bazénu sa pohybuje od 1,10 do 2 m. Teplota vody je udržiavaná na hodnote 26 °C. Druhý bazén pre menej zdatných plavcov, je dlhý 25 a široký 12,5 metra. Voda je hlboká 1,5 m o teplote 28 °C .

Pre tých, čo si chcú naplno vychutnať relaxačné účinky termálnej vody je určený tretí, tzv. pokojový bazén s rozmermi 25 x 22 m. V poradí ďalší – relaxačný bazén bol vybudovaný len nedávno a jeho súčasťou je chrlič vody, 12 párov vysokotlakových trysiek a perličkový kúpeľ. Voda v bazéne dosahuje teplotu 32 °C.


(zdroj text a foto: www.kupaliskonz.sk)

Otváracia doba:
Pondelok – Nedeľa  9.00 - 19.00

Kontakt:
Termálne Kúpalisko Štrand Emila Tatárika
Bezručova 21                             
940 66, Nové Zámky
Tel.: +421/35/640 05 96,+412/905/417 144
www.kupaliskonz.sk